Haber

Bosna-Hersek Sırp lideri Cvijanoviç, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisini kabul etti

Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı’nın Sırp üyesi ve Lideri Zeljka Cvijanoviç, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babur Girgin ile bir araya geldi.

Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Cvijanovic, başkent Saraybosna’da Büyükelçi Girgin’i kabul etti.

Bosna Hersek ve Türkiye arasında iyi ilişkilere sahip olan taraflar, ekonomive turizm alanlarında işbirliğinin geliştirilmesi.

Cvijanoviç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yeni görevi nedeniyle tebrik mesajı gönderdiğini belirterek, “ikili ilişkileri güçlendirecek sözler” için Erdoğan’a teşekkür etti.

Cvijanoviç, Girgin’e ülkesindeki mevcut siyasi durum hakkında da bilgi verdi.

Ortada 11 siyasi partinin oluşturduğu muhalefet bloğuna dayanan Sosyal Demokrat Parti’nin (SDP) Ekim ayında yapılan seçimlerde ülkenin en yüksek mercii olan Başkanlık Konseyi’nin Boşnak üyeliğine adayı Denis Beciroviç Bosna-Hersek’te 2 ve Demokratik Cephe (DF) ve Hırvat üyeliğinden Denis Beciroviç. Halk Birliği (GS) koalisyonunun adayı Zeljko Komsiç, Bağımsız Sosyal Demokratlar Birliği (SNSD) Zeljka Cvijanoviç’in Sırbistan’ın üyeliğine adayı seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu