Haber

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde Depremzede Kararının Ardından Soruşturma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin seçimin hemen ardından kaldırma kararı aldığı depremzedeler hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan jet soruşturmasında; Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı görevden alındı.

2023 Genel Seçimlerinin hemen ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı depremzedelerin kaldırılma kararı üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan jet soruşturması sonucunda 3 kişi belediyeden ihraç edildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı İsa Karadağ’ın İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldıkları öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “‘Konu ile ilgili müfettişler Tekirdağ’a geldi. Soruşturma devam ederken bir açıklama yapmam doğru olmaz. Soruşturmanın sonucunu bekleyelim. , her şey daha iyi olacak. Şu anda soruşturmada adı geçen isimler görevden alınmadı. “Şu anda soruşturma devam edene kadar isimler görevden alındı. Hepsi bu, ama geçici bir süre için. Soruşturma sonuca göre yapılacak. Soruşturma devam ederken bir açıklama yapmam doğru olmaz” dedi.

haber-hacibektas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu